Porady w internecie

Leasing czyli bezpieczny kredyt

Napisane 29.03.2021 przez admin

Tagi: leasing, finanse, plusy, zalety, pieniadze, kredyt,

Prowadzenie własnej firmy jest dziś zajęciem, które nie tylko wymaga ogromnego zaangażowania i wkładu pracy, ale także dużych środków finansowych, które sprawią, że będzie się ona rozwijać i przynosić oczekiwane zyski. Jedną z form finansowania firmy w dzisiejszych czasach jest leasing.

Jest to specyficzna forma kredytu, w której zamiast pieniędzy pożyczkobiorca bierze w użytkowanie konkretny przedmiot, nieruchomość, pojazd, maszynę lub wartości niematerialne i prawne. W zamian za to zobowiązuje się co miesiąc, lub wedle indywidualnie ustalonej częstotliwości wpłacać określoną kwotę pieniędzy na rzecz osoby udzielającej leasing. Taka forma kredytu jest bezpieczna zarówno dla osoby, która go udziela jak i dla osoby, która w ten sposób pragnie uzyskać sposobność na dalszy rozwój firmy.

Wynika to faktu, że brany w leasing przedmiot stanowi materialne zabezpieczenie dla każdej ze stron tego układu. Zatem w przypadku utracenia płynności finansowej żadna ze stron nie jest poszkodowana.


Plusy leasingu

Planując rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, czyli potocznie mówiąc założenie własnej firmy musimy nie tylko zbadać zapotrzebowanie rynku lokalnego i zrobić dokładną analizę własnych możliwości. Przede wszystkim musimy pozyskać jak największe wsparcie finansowe dla naszych pomysłów.

Oczywiście najlepsze są wszelkiego rodzaju dotacje i dofinansowania. Jednak, aby je pozyskać należy mieć jakiś własny wkład finansowy. Dlatego też warto zastanowić się na plusami, jakie niesie nam leasing. Jest to specyficzny rodzaj kredytu, w którym zamiast gotówki otrzymujemy przedmioty, które pomagają usprawnić działanie firmy a często są nawet jej podstawą.

Dotyczy to zwłaszcza firm transportowych, przewozowych, gdzie właśnie najczęściej są brane w leasing auta, bez których prowadzenie tychże firm byłoby niemożliwe. Największym plusem jest to, że otrzymujemy nowe, sprawne auto, które zarabia samo na siebie. Jednocześnie zaś leasing daje gwarancję, że w przypadku utraty płynności finansowej auto jest zabezpieczeniem pożyczki.


Pomysł na biznes – inwestycje w nieruchomości.

Powszechnie uważa się, że nieruchomości są najbezpieczniejszą opcją lokowania kapitału oraz, że są po prostu żyłą złota. Coraz więcej osób dąży do uzyskania wolności finansowej. Uzyskanie wolności finansowej to sposób na pokrycie kosztów egzystencji bez konieczności pracowania. Według stereotypów każdy

Czytaj więcej...

Losowy

Centralna gospodarka planowana

Definicja - Gospodarka centralnie planowana to gospodarka, w której decyzje o tym, co produkować, jak i dla kogo są podejmowane przez rząd w ramach centralnie zarządzanej biurokracji.Centralne planowanie jest również określane jako „gospodarka sterowana” lub „gospodarka komunistyczna”.gospodarka centralnie planow

Czytaj więcej...