Porady w internecie

Jak wybrać idealną fontannę do swojego ogrodu

Napisane 23.03.2021 przez admin

Tagi: fontanna, ogród, woda, kamienie, dekoracje, przygotowanie,

Czy kiedykolwiek myślałeś o włączeniu elementu wodnego do projektu swojego podwórka, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Woda wywołuje uczucie spokoju, pogody ducha i równowagi. Twój ogród prawdopodobnie zawiera już wiele
z pięciu elementów zodiaku - drewno, ogień, ziemię i metal ... czy woda jest brakującym ogniwem do stworzenia
zrównoważonego raju na podwórku?


Chociaż zwykle kojarzymy dźwięki płynącej wody z dziką przyrodą, możesz absolutnie
włączyć kawałek wspaniałej przyrody do własnego krajobrazu mieszkalnego. Wystarczy
odrobina starannego planowania krajobrazu.


Zapoznaj się z kilkoma spostrzeżeniami i wskazówkami, jak zacząć, jak planować i jak zaprojektować własną fontannę.Fontanna ogrodowa miska z fontanną
1. Zdecyduj się na budżet na projektowanie krajobrazu
Ile będzie kosztować dodanie elementu wodnego do mojego ogrodu

Twój budżet może mieścić się w przedziale od podstawowego do wielkiego i jest pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę podczas podejmowania projektu. Wpłynie to na rozmiar, skalę, materiał i dodatkowe szczegóły, które możesz uwzględnić w swoim projekcie.

Opłacalne
Istnieje wiele pomysłów, które są opłacalne, łatwe w montażu i równie efektowne, jak droższe projekty - widzieliśmy wiele pięknych pomysłów na podwórkach naszych klientów.

Wypróbuj te pomysły dotyczące rozmiaru:

● Użyj dużych kamiennych mis z wypolerowanymi, turkusowymi wnętrzami - wypełnione wodą i umieszczone
wzdłuż ścieżki, odbicia przyciągają wzrok, tworząc zachęcające powitanie do
zwiedzania ogrodów przed nimi. To mój ulubiony!
● Połącz fontannę z roślinami tropikalnymi i uzyskaj tropikalny las deszczowy w
zaciszu własnego domu (bez rozbijania banku!)
● Rozważ zmianę przeznaczenia dużej miski z kuchni lub garnka z uszczelnionym dnem lub
rozważ kupując kamień .  

Podczas deszczu w Auckland skaczące krople wody i efekt falowania sprawiają, że deszczowa pogoda jest tego warta. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś drogę wodną w deszczowy dzień, wiesz, jakie uczucie spokoju może przynieść fontanna!
Ekskluzywne

Konstrukcja i materiały większych, trwalszych elementów wodnych spowodują wzrost ceny. Stawy w ziemi mogą wymagać pozwolenia wykonawcy lub rady, w zależności od lokalnych przepisów.


Mogą być zbudowane z betonu lub zawierać płytki. W przeciwnym razie mogą być wykonane z wykładzin PCV jako
bardziej ekonomiczna i przyjazna dla majsterkowiczów opcja.


Na koniec trzeba wziąć pod uwagę koszty oświetlenia, bąbelków, fontann i filtrów. Te dodatkowe
dodatki sumują się, ale mogą zwiększyć atrakcyjność Twojej wody. Oznaczają jednak,
że twoja fontanna musi znajdować się blisko źródła zasilania lub mieć do niego dostęp.Stalowa funkcja deszczówki
2. Plan konserwacji
Nikt nie lubi zbędnej pracy, a różnice w budowie fontanny zmienią ilość i rodzaj wymaganej konserwacji - musisz się zastanowić, gdzie umieścisz fontannę i co w nią włożysz.  

Czynniki biotyczne (ryby i rośliny) dodają życia i poczucia świata przyrody, tworzą kolor, wzory i zaciekawienie. Będą również wymagały znacznie wyższej jakości wody. Konieczne może być regularne testowanie funkcji wody i dodawanie środków chemicznych w razie potrzeby - dodatkowo funkcje takie jak te wymagają odpowiedniej filtracji, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i utrzymać wodę w czystości.   

Ryby często potrzebują trochę cienia, aby chronić je przed przegrzaniem, ale należy uważać na wszelkie spadające jagody lub liście, które mogą stwarzać szkodliwe lub toksyczne warunki wodne. Musisz również wziąć pod uwagę, że przy większej ekspozycji na światło następuje większe parowanie wody.

Umieszczenie stawu lub elementu wodnego pod drzewem w naturalny sposób spowoduje gromadzenie się ściółki liści i wyższe wymagania konserwacyjne. Duże korzenie drzew mogą również powodować pęknięcia w konstrukcjach betonowych.
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki przed umieszczeniem i zbudowaniem elementu wodnego, aby uniknąć późniejszych problemów.

Fontanna ogrodowa staw ogrodowy naturalna zieleń
3. Motyw pasujący do Twojego projektu krajobrazu
Teraz, gdy praktyczna strona projektu jest już uporządkowana, nadszedł czas, aby uwolnić swoją kreatywność.  

Po podjęciu decyzji o budżecie musisz pomyśleć o motywie, który pasuje do projektu krajobrazu twojego podwórka, warunków pogodowych w Auckland i sposobu, w jaki chcesz włączyć element wodny.
Możesz:
Chcesz funkcji wody, która jest uderzająca, wyróżniająca się i nieoczekiwana.
Potrzebujesz funkcji wodnej, aby wtopić się w istniejący ogród
Nie masz jeszcze ogrodu i planujesz wszystko od nowa!  
Gdziekolwiek wylądujesz podczas planowania i przygotowań, pozwól swojemu twórczemu duchowi płynąć!

Jeśli naprawdę utkniesz, proponujemy przyjrzeć się temu, co mamy do zaoferowania w Sculpt - oferujemy szeroki zakres usług w zakresie projektowania krajobrazu i specjalizujemy się w pracy na północnym wybrzeżu Auckland.

Długa fontanna na dziedzińcu
4. Projektowanie krajobrazu zachodniego i wschodniego
Istnieją dwa przeciwstawne typy ogrodów, które mają wrodzone odniesienia do miejsca człowieka w przyrodzie.  

Ogrody zachodnie (lub ogrody formalne)

Są one zwykle zaprojektowane tak, aby były bardziej uporządkowane, uporządkowane i schludne - pomyśl o prostych liniach, idealnie przyciętych żywopłotach i drzewach topiary. Elementy wodne w ogrodach formalnych często naśladują te przewodniki po stylu; pomyśl o symetrii, ustrukturyzowanych kształtach i stylu klasycznym lub renesansowym. Fontanny odgrywają ogromną rolę w tego typu projektach - wprowadzają element ludzkiej kreatywności do naturalnej przestrzeni.miska wodna z oświetleniem ogrodowym
Kierunek wody wbrew grawitacji ponownie pokazuje zdolność człowieka do panowania nad środowiskiem naturalnym.

Fontanny mogą wcielić element ludzkiej kreatywności w naturalną przestrzeń.


Jeśli twój ogród używa kulistych krzewów i topiary, spróbuj umieścić w ogrodzie okrągły bełkot lub fontannę, aby naśladować wzory w twoich roślinach.


Jeśli sadzenie przebiega wzdłuż prostych linii lub granic, długie i prostokątne kształty pomogą wzmocnić tę strukturę. Struktura jest kluczem do formalnych ogrodów - myśl uporządkowany, zorganizowany i wizualnie komplementarny.formalny prostokąt fontanny wody
W ogrodach formalnych woda nie musi być przedstawiana w jej naturalnym stanie. Masz swobodę dodawania elementów wodnych z detalami projektowymi (wylewki, fontanny, światła).

W przypadku ogrodów formalnych woda sama w sobie może być wyjątkową strukturą wielkości.nowoczesne oświetlenie wodne kwadratowe minimalne


Wschodnie ogrody (lub nieformalne ogrody)

Z drugiej strony ogrody wschodnie mają tendencję do naśladowania natury.

Japoński bonsai jest tego doskonałym przykładem. Roślina doniczkowa, choć silnie utrzymywana ludzką ręką, jest uprawiana w sposób odzwierciedlający strukturę naturalnych drzew występujących na wolności. W związku z tym, jeśli twoje sadzenie jest luźniejsze, z mniejszą liczbą linii prostych niż bujne i gęste przestrzenie, twoja fontanna może najlepiej pasować do stylów stawów, strumieni i wodospadów. W przypadku tych projektów krajobrazu - pomyśl o głazach, kamieniach, krętych kształtach i zakrzywionych liniach. Wisząca zieleń na niebieskich przestrzeniach wzmocni efekt, a nie spowoduje problemy.  

skalny ogród z wodospadem
Im bardziej naturalne i swobodne, tym lepiej.

Oczywiście nie ma ograniczeń co do tego, co możesz, a czego nie możesz - dobrze zaprojektowana fontanna będzie wyglądać tak samo bajecznie w dżungli kolorów, jak na dziedzińcu żywopłotu Buxus. Tylko niebo ogranicza. Stylistyczne interpretacje powinny być traktowane wyłącznie jako wskazówki i pomysły, a nie ustalone zasady. Oto klasyczny tego przykład - francuskie renesansowe siedzenia i dziedziniec są podkreślone krętym strumieniem i skalniakiem.

fontanna ogród potok skały
Innym popularnym stylem ogrodów jest tropikalny. Zazwyczaj roślinom tropikalnym towarzyszy nowoczesny styl architektury i wzornictwa, ponieważ oba te elementy odzwierciedlają duże, odważne wzory, które często są proste, ale wpływają na efekt.

Tropikalne ogrody pasowałyby do prawie każdego stylu wody. Szarości, czernie i kamień stworzyłyby bardziej komplementarny i dyskretny wpływ. Aby uzyskać bardziej wyróżniający się efekt, spróbuj skontrastować białą wodę z głęboką zielenią tropikalnych liści.

fontanna tropikalna nowoczesna
Od planów do działania - zacznij tworzyć!
Miejmy nadzieję, że te pomysły pomogły Ci wprawić koła w ruch dla Twojego własnego, idealnego elementu wodnego ... kawałka naturalnego krajobrazu na Twoim własnym podwórku.

 Jeśli jesteś miłośnikiem majsterkowania, to nigdy nie było lepszego czasu na rozpoczęcie kolejnego projektu. Jeśli mieszkasz w Auckland i szukasz porad na temat funkcji wodnych i projektowania krajobrazu, gdzie kupić lub co sadzić, chcielibyśmy omówić z Tobą opcje!

Pomysł na biznes – inwestycje w nieruchomości.

Powszechnie uważa się, że nieruchomości są najbezpieczniejszą opcją lokowania kapitału oraz, że są po prostu żyłą złota. Coraz więcej osób dąży do uzyskania wolności finansowej. Uzyskanie wolności finansowej to sposób na pokrycie kosztów egzystencji bez konieczności pracowania. Według stereotypów każdy

Czytaj więcej...

Losowy

Akcesoria do biura

Potrzebny i jest dziurkacz biurowy w potężnej ilości? W takim razie, z pewnością marzysz o własnym biurze. Nikt przecież nie zamawia do siebie do domu, dziurkaczy w ilości tysiąca czy więcej. Chcąc zaopatrzyć się w sprzęty biurowe, warto zobaczyć czym jest wynajem urządzeń biurowych, koszt takiego przedsięwzię

Czytaj więcej...