Porady w internecie

Ptaki w ogrodzie: 3 kroki, aby je przyciągnąć i zatrzymać

Napisane 23.03.2021 przez admin

Tagi: ptaki, ogród, dbanie, przygotowanie, ogrodnik,

O tej porze roku wielu z nas zaczyna karmić ptaki. Ale co jeszcze powinniśmy zrobić, aby zachęcić je do rozkwitu w ogrodzie? Wiemy, że potrzebują pomocy - nawet liczba wróbli spada - i uwielbiamy na nie patrzeć. Ten post przedstawia 3 główne kwestie do rozważenia.

1. Zagnieżdżanie

Umieść swoje skrzynki lęgowe tam, gdzie będą ich używać. Nadszedł czas, aby je umieścić, ponieważ zaczynają szukać miejsc lęgowych późną zimą / wczesną wiosną.

CJ Wildlife mówi, że ptaki potrzebują wyraźnego toru lotu do iz pudełka, ale także schronienia przed wiatrem i deszczem oraz cienia przed gorącym słońcem. I oczywiście spraw, by były wystarczająco wysokie, aby uniemożliwić kotom dostęp do nich. Możesz nie mieć kotów, ale Twoi sąsiedzi szybko zorientują się, gdzie są gniazda!2. Schronienie i jedzenie

„Ogrodnictwo ekologiczne” mówi również o zapewnieniu różnych warstw roślinności w ogrodzie. Wysokie drzewo (jeśli możesz) będzie „pieśnią”, na której siadają i ogłaszają swoje terytorium. Masz szczęście, jeśli uda ci się tam śpiewać drozd! Gęste krzewy, żywopłoty, zarośla i pnącza zapewnią naturalne miejsca lęgowe, a ich jagody będą karmić głodne ptaki jesienią i zimą. Kwiaty, które przyciągają owady, będą również pokarmem dla ptaków i główek nasiennych. Widok grupy szczygieł jedzących nasiona krowiego pietruszki i błękitnika trzymającego łodygę maku lekarskiego, aby wbić dziurę w główkę nasion i wydobyć maleńkie nasiona, może cię zafascynować.


Kiedy umieszczasz karmnik dla ptaków, najlepiej jest mieć jakieś schronienie tam lub w pobliżu, aby ptaki mogły szybko się wycofać, np. Jeśli uwaga krogulca zostanie przyciągnięta do karmnika. Pod spodem mogą czaić się koty, więc tutaj również uważaj. Mój kot kucał pod łukowatą trawą i musiałem ją wyprostować w sezonie lęgowym!

3. Woda


Daj im źródło wody pitnej i wody do kąpieli. Będą korzystać ze stawów i kąpieli dla ptaków, a niektóre ptaki lubią bieżącą wodę: zapewni to fontanna z bąbelkami. Połóż małą kulkę na powierzchni stawu zimą, aby woda była napowietrzona dla podwodnych roślin i zwierząt oraz aby zapewnić dostęp dla ptaków; przełamać lód na wanienkach dla ptaków.

Inne jesienne zadania ogrodnicze obejmują sadzenie czosnku i innych cebulek, wzbogacanie gleby warstwą kompostu lub dobrze zgniłego obornika oraz zbieranie liści w celu wytworzenia pleśni. Umieść je w osłonie z drutu dla kurczaków lub w czarnych plastikowych torebkach z kilkoma otworami drenażowymi na dnie.

Pozostaw jedzenie, takie jak karma dla kotów lub psów, jeżom, które przygotowują się do hibernacji (przesuń materiały na ognisko tuż przed ich rozpaleniem, aby sprawdzić, czy też ich tam nie ma). przyjść i odejść - zobacz mój poprzedni wpis na blogu tutaj .

Na razie to wszystko! Przepraszam, jeśli za mną tęskniłaś, byłem zajęty. Mam nadzieję, że wkrótce przekażę Wam informacje o moich letnich projektach, było ich całkiem sporo.

Pomysł na biznes – inwestycje w nieruchomości.

Powszechnie uważa się, że nieruchomości są najbezpieczniejszą opcją lokowania kapitału oraz, że są po prostu żyłą złota. Coraz więcej osób dąży do uzyskania wolności finansowej. Uzyskanie wolności finansowej to sposób na pokrycie kosztów egzystencji bez konieczności pracowania. Według stereotypów każdy

Czytaj więcej...

Losowy

Pomysły na prezent

Najlepsze pomysły na prezent świąteczny dla nastolatkówCzy możesz pomyśleć, co kupić nastolatkowi?  To etap zmian i buntu, w którym zaostrza się emocje, nie ma kompromisu.Nic im się nie podoba, - a zrobienie tego dobrze jest dość skomplikowane. Zazwyczaj pociągają ich: technologia, sport, moda i higiena osobi

Czytaj więcej...