Porady w internecie

Bitcoin

Napisane 15.12.2020 przez admin

Tagi: bitcoin, blockchain, pieniądze, waluty,

Polecane: Wina sklep

Przede wszystkim i pomimo faktu, że jakiś czas temu podjęto już próbę promowania waluty cyfrowej (E-Gold w 1996 i Liberty Reverse w 2006), warto zwrócić uwagę na znaczenie, jakie ma obecnie w szczególności Bitcoin , „nowy” wirtualna waluta powstała w 2009 roku .


I chociaż nie jest to jedyna dostępna do tej pory kryptowaluta, jest najpopularniejsza i nadal przemawia za swoją atrakcyjną wartością. Ponadto nadal nie wiadomo, czy jego powstanie jest dziełem jednej lub kilku osób, jednak wiadomo, że zasługa „ Satoshi Nakamoto ”.


Po pierwsze, główną i najważniejszą cechą jest to, że jest to zdecentralizowana waluta , co oznacza, że ​​nie należy do żadnego kraju ani rządu; A ponieważ jego twórca jest anonimowy i zdecydował, że jego wynalazek powinien być objęty licencją, nie należy on do żadnej osoby prywatnej ani firmy prywatnej.


Ponadto jego wartość nie zależy od stopy procentowej ustalonej przez bank centralny, więc jest uważana za rodzaj międzynarodowego pieniądza .


Bitcoin to oprogramowanie typu open source, które może działać poprawnie tylko wtedy, gdy istnieje konsensus między użytkownikami. Oznacza to, że tylko sami użytkownicy będą mogli ją kontrolować , co oznacza, że ​​waluta nie podlega opodatkowaniu i podlega prawom podaży i popytu w oparciu o dostępne na rynku Bitcoiny.


Ponadto, ponieważ nie ma pośredników ani opłat za przelewy, staje się idealnym sposobem przeprowadzania międzynarodowych transakcji i płatności, ponieważ nie podlega żadnemu krajowi ani organowi regulacyjnemu. Dlatego zaleca się, aby być świadomym wszystkich wiadomości dotyczących bitcoinów .


Jak działa ta wirtualna waluta

Bitcoin używa protokołu Peer to Peer (P2P lub „komunikacja między równymi”), sieci węzłów (komputerów, które pobrały program bitcoin), które są odpowiedzialne za zarządzanie księgą o nazwie blockchain („łańcuch bloków”), więc że wszystkie węzły potrafią tworzyć zapisy księgowe wszystkich transakcji Bitcoin.


Krótko mówiąc, jest to sieć, w której komputery łączą się i komunikują ze sobą bez konieczności korzystania z centralnego serwera , umożliwiając bezpośrednią wymianę informacji między połączonymi komputerami w dowolnym formacie.


Bitcoin portfel jest interfejs, który daje dostęp do sieci bitcoin, interfejs ten zależy od pewnych kluczy (prywatny) dojazdowych niezbędnych do korzystania z naszych pieniędzy, to pokazać, że jesteśmy właścicielami publicznej kodu cyfrowego . Aby mieć równowartość pieniędzy Bitcoinów w gotówce, musisz je sprzedać, a po dokonaniu wpłaty prawdziwych pieniędzy na konto bankowe będziesz musiał wypłacić gotówką tylko żądaną kwotę z bankomatu .


Ponadto istnieje kilka aplikacji, które można pobrać i używać jako portfela, ale najlepiej jest użyć takiej, która nie wymaga linii, aby uniknąć kradzieży tożsamości .


Zalety i wady Bitcoina

Do dziś jest wielu ludzi, którzy wciąż nie znają Bitcoinów lub jeśli słyszeli o nich lub ich sieci, to nigdy z nich nie korzystali. Ponadto, będąc walutą jeszcze nie rozpoznawaną przez większość, każde wydarzenie, nieważne jak małe, może wpłynąć na cenę Bitcoin. Jednak niestabilność ta zmniejszy się, gdy technologia tej wirtualnej waluty dojrzeje i więcej użytkowników będzie korzystać z tego systemu.


Z drugiej strony jedną z zalet jest to, że możesz (w dowolnym momencie) wysyłać i odbierać pieniądze z dowolnego miejsca na świecie . Ponieważ nie ma rodzaju prowizji ani podatku, istnieje możliwość wcześniejszego dostarczenia monet i w tym celu należy uiścić niewielką opłatę.


Ponadto użytkownicy Bitcoin to ci, którzy mają całkowitą kontrolę nad swoimi operacjami ; Dlatego jest nie do pomyślenia, że ​​potencjalni oszuści wymuszają niechciane opłaty, jak na przykład może się to zdarzyć w przypadku zwykłego konta bankowego.


Bitcoin wyróżnia się bezstronnym i przejrzystym systemem , dzięki temu, że wszystkie informacje o sieci mogą być przeglądane przez każdego z jej użytkowników. Ponadto żadna osoba ani instytucja publiczna lub prywatna nie może manipulować rejestrem Bitcoin, ponieważ jest on zaszyfrowany ze względów bezpieczeństwa .


Kryptowaluty w przyszłości

Gubernatorzy kilku banków centralnych uważnie obserwują Bitcoin, a wiele dużych instytucji finansowych stwierdziło, że ma nadzieję na zintegrowanie technologii blockchain w swoich projektach dla światowej infrastruktury finansowej w przyszłości.

Polecane: Łuszczyca u dzieci

Polecane: http://edukacjawysylkowa.pl

Pomysł na biznes – inwestycje w nieruchomości.

Powszechnie uważa się, że nieruchomości są najbezpieczniejszą opcją lokowania kapitału oraz, że są po prostu żyłą złota. Coraz więcej osób dąży do uzyskania wolności finansowej. Uzyskanie wolności finansowej to sposób na pokrycie kosztów egzystencji bez konieczności pracowania. Według stereotypów każdy

Czytaj więcej...

Losowy

Biznes w domu

Jest nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie, co najmniej kilka rodzajów firm, które można prowadzić samodzielnie w domu. Można wykonywać zlecenia poprzez internet i zarabiać w ten sposób przy jednoczesnym bardzo dużym ograniczeniu wszystkich kosztów. Przede wszystkim tych związanych z działaniem biura

Czytaj więcej...